FK Nejdek - stadion

Stadion FK Nejdek

FK Nejdek působí na stadionu Limnice, který je ve vlastnictví města Nejdek. Areál byl postaven za přispění firmy WITTE Automotive v roce 1999-2000. Do té doby nejdečtí působili na hřišti v centru města, které však muselo ustoupit rozvoji zmíněné firmy WITTE Automotive. Na zdejším hřišti se psala nejdecká fotbalová historie, první zmínky o fotbalu na tomto místě jsou z roku 1907, první klub zde vzniknul v roce 1919.

Vedle domu s kabinami vyrostla tribuna, stadion hostil nejen fotbalová utkání, ale Spartakiádu, hasičské závody a další.

Současně existovalo v Nejdku i druhé fotbalové hřiště, to naopak během 20.století muselo ustoupit výstavbě sídliště Rolavská.

Kapacita stadionu Limnice činí 500 diváků, tribuna k sezení pojme 120 diváků. Během krátké historie stadionu byla kapacita stadionu dvakrát plně využita, v roce 2005 ve vítězné baráži o 1.A třídu proti Viktorii Mariánské Lázně, podruhé na začátku sezóny 2011/12 v předkole Ondrášovka cupu proti SJ Žatec.

Návštěvnost v sezóně 2011/12 byla rekordní, na "A" tým si našlo cestu 2425 diváků (mistrovské a pohárové zápasy), na "B" tým bylo zvědavých 744 diváků, zápasy dorostu navštívilo 313 diváků, na žákovský výběr dorazilo 230 diváků, na fotbalovou přípravku bylo zvědavých 60 diváků a na dvě přátelská utkání děvčat přišlo 150 diváků, celková návštěvnost za sezónu 2011/12 byla 3922 diváků!

Správcem areálu byl na schůzi vedení klubu, dne 25.6. 2012, zvolen pan Vilém Krejčí.

FK Nejdek při obnově trávníku spolupracuje s firmou EUROGREEN Grün-Systeme.

V blízké budoucnosti je naplánováno několik vylepšení pro hráče i diváky, zrealizováno již bylo osvětlení tréninkové plochy, v blízkosti tribuny bude zrealizován dětský koutek, atd.

Travnatá plocha hlavního hřiště

Pohled na hlavní hřiště a tribunu

Provozní řád fotbalového stadionu:

(jeho dodržování dozoruje Městská policie Nejdek)

1) Zákaz vstupu do oploceného areálu hlavního hřiště kromě zápasů a tréninkových jednotek.

2) Zákaz vstupu na travnaté plochy v areálu FK pro veřejnost, naopak volně přístupnou veřejnosti, tak potřebě škole, je písková plocha tréninkového hřiště.

3) Udržujte v areálu i v jeho okolí pořádek!

4) Přísný zákaz kouření na tribuně stadionu!

5) V prostorech sportovišť je zakázána konzumace tekutin ve skleněných obalech a sklenicích

6) Členům klubu je zakázáno vstupovat na travnatá hřiště sportoviště bez dozoru odpovědného trenéra (vedoucího)

7) Je zakázána svévolná manipulace a poškozování  zařízení sportovišť jako jsou brankové konstrukce, lapače míčů,  tréninkové pomůcky, atd.

8) Je zakázáno lezení a jiná manipulace na konstrukce fotbalových branek a lapačů míčů na fotbalových hřištích areálu.

9) Po skončení tréninkové jednotky zodpovídá trenér (vedoucí) mužstva za úklid a řádné uložení tréninkových pomůcek.

10) Při volbě hrací plochy se trenéři a mužstva řídí pokyny správce areálu nebo pověřeného člena FK Nejdek.

11) Při fotbalových zápasech jsou diváci povinni řídit se pokyny pořadatelské služby. Vstupovat na hrací plochy v době konání (i během poločasu) fotbalových zápasů je zakázáno.

12) Při hrubém porušování provozního řádu hrozí takové osobě vykázání z prostorů sportovního areálu, případně náhrada vzniklé škody na majetku či sportovištích.